Když se hra změní v drama : Před pikolou za pikolou

shadow

Hra na schovávanou patří k nejoblíbenějším dětským aktivitám, ale pro rodiče se snadno může stát tou nejhorší noční můrou. Co když své dítě nezvládnete najít, co když najednou prostě beze stopy zmizí?

Přesně to se stane jedno odpoledne Lise. Nevinná hra na schovávanou v parku, se promění v drama. Stačí chvilka nepozornosti a 4 letá Ella je nedohledatelná. Je možné, aby tak malé dítě dokázalo zmizet? Lise začne docházet, že tohle už není hra, do hledání se zapojuje policie, média i celá rodiny. Jenomže kolem celého případu zůstává mnoho nezodpovězených otázek, k jejichž vyřešení nevedou žádné indicie.

Kniha Před pikolou za pikolou je pro české čtenáře první příležitostí jak se seznámit s autorkou Lindou Greenovou. Svým psychologickým thrillerem si jistě získá řadu příznivců. Jedná se totiž o knihu, na kterou jen tak nezapomenete.
I když by se na první pohled mohlo zdát, že zápletka není nikterak složitá a v podstatě hned na začátku je odtajněna hlavní podstata celého příběhu, přesto má kniha něco, co vás donutí, abyste pokračovali v četbě. Je pravdou, že první polovina se jeví jako ničím neobvyklé rodinné drama s lehce předvídatelným koncem. Máte pocit, že vás nemůže nic překvapit a jen čekáte, jestli se děj vyvine podle vašich očekávání. Ve druhé polovině však přichází zásadní zlom, děj dostává stále větší spád, a závěrečné kapitoly už dočtete doslova se zatajeným dechem a očekáváním toho nejhoršího.

To v čem je síla této knihy není samotný příběh, ale naprosto dokonale zvládnutá psychologická analýza hlavních postav. Navíc kniha těží z velmi silného motivu, kterým je mateřská láska. Stejný druh lásky podaný ze dvou různých pohledů. Co vše je v péči o dítě normální a žádoucí? Jak by se měla chovat správná matka a kam až můžou zajít druzí pro dobro dítěte? Příběh je vyprávěn celkem ze tří stran, jednotlivé pohledy se pravidelně střídají a přesto tvoří dohromady dokonalý harmonický celek.

Před pikolou za pikolou je mimořádně zdařilým a propracovaným dílem, které byste si neměli nechat uniknout, zejména, pokud patří psychologické drama mezi váš oblíbený knižní žánr. Připravte se na silný příběh, který zcela ovládne vaše emoce. Za zmínku stojí také zdařilá obálka knihy, která je jednoduchá, ale dokonale vystihuje prostředí, které je pro děj klíčové, včetně drobného detailů, jakým je červený nafukovací balonek.

Z našeho pohledu patří tato publikace jednoznačně k těm nejlepším knižním novinkám tohoto roku v kategorii psychologický thriller.

Knihu vydalo nakladatelství BOOKMEDIA.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji knihkupectví Knihcentrum.cz.

Autor

Stanislava Otrubová
Stanislava Otrubová

Absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, v současné době na mateřské dovolené, celoživotně poznamenaná závislostí na knihách.