Dny NATO 2017 v Ostravě již tento víkend

shadow

Již o tomto víkendu se na letišti Leoše Janáčka v Ostravě uskuteční další ročník akce Dny NATO a Dny vzdušných sil AČR.

I přes nepříznivou předpověď počasí dorazí na letiště u Ostravy zajisté desítky tisíc zvědavých návštěvníků pro které je připraveno mnoho zajímavých ukázek vojenské pozemní i letecké techniky. Návštěvníci budou moci sledovat ukázky městské policie Ostrava, dynamické ukázky tanků nebo ukázku výcviku služebních koní. Ve vzduchu se představí desítky letounů z různých zemí.

Obrovským tahákem je ukázka akrobatické skupiny Saudi Hawks létající na strojích Hawk Mk.65A. Premiérově bude možné na Dnech NATO spatřit také francouzskou vojenskou skupinu Couteau Delta Tactical Display s letouny Mirage 2000D.

Lákadlem jsou i statické ukázky strategických bombardérů B-1B Lancer a B-52 Stratofortress, které vyslalo letectvo armády USA. Doprovází je tantovací letoun KC-135 Stratotanker.

Partnerským státem letošního ročníku je Slovensko, které předvede například letoun MiG-29, vrtulník UH-60M Black Hawk nebo například Airbus A319. Na staické ukázce bude prezentovat Samohybnou kanónovou houfnici ZUZANA 2 nebo Raketomet RM-70/85 MODULAR. 

Česká armáda předvede maximum ze své výzbroje také. V letových ukázkách se představí letouny JAS-39 Gripen, L-159 ALCA, vrtulníky Mi-24 a Mi-171 a další. 

Celý program je možné nalézt na webu http://www.natodays.cz, stejně jako informace o dopravě. Vstup na akci je zdarma.

 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz