Fotoreport z otevření krásného dětského hřiště na Herčíkově ulici v Brně i s bonbónkem pro dámy

shadow

V úterý odpoledne zavládla na ulici Herčíkova v Brně slavnostní nálada. Zvuk dětských hlasů byl patrný již zdálky a neomylně nás zavedl na místo, kde si děti i dospělí budou moci společně hrát a sportovat.

Na místě starého dětského hřiště vyrostlo krásné, barevné a moderně pojaté multifunkční centrum. Jeho součástmi jsou velké hřiště pro míčové hry, soustava odolně řešených a bytelných hrazd, bradel, prolézaček a jiných důvtipných zařízení sloužících pro sportovní vyžití starší i mladší generaci, a provazová pyramida pro menší děti.

Slavnostního otevření se zúčastnili představitelé města i městské části Královo Pole, dále zástupci zhotovitele, ředitelé základních škol Herčíkova a Slovanské náměstí, projektanti a další významní hosté. Kulturní program výtečně obstarali malí tanečníci a bubeníci ze Slovaňáku a taneční škola Bartůňkovi sídlící hned ve vedlejší budově.

Vrcholem odpoledne se stalo vystoupení poměrně mladého brněnského sportovního klubu Workout Brno se svým vedoucím Jakubem Kirschem, který demonstroval sportovní možnosti nového hřiště. Klub se při svém vzniku inspiroval obdobným hnutím v Evropě a USA, jehož cílem není jen posilování na venkovních zařízeních, ale především i prevence sociálně patologických jevů u mládeže, která v době vzniku tohoto hnutí v USA neměla dostatek financí na sport v profesionálních sportovištích a trávila čas poflakováním se po ulicích v ganzích či na drogové scéně. Při akrobatických cvicích mladých mužů a jedné dívky na hrazdách či bradlech se mnohým divákům i přítomným dětem tajil dech. Přejme tomuto klubu široké působení v Brně a mnoho zdaru do další činnosti v této velmi sociálně prospěšné oblasti. 

 

Foto: Tomáš Ibrmajer 

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/