Improvizační varhanní koncert Tomáše Ibrmajera a Simone Baiocchi.

shadow

Ve čtvrtek 21. června 2012 se v 19,30 v Bazilice minor na Mendlově náměstí v Brně uskuteční zajímavý varhanní koncert. Neuslyšíte na něm obvyklý varhanní repertoár, ale varhaníci budou skladby vytvářet improvizačním způsobem přímo na místě.

Tomáš Ibrmajer z Brna a Simone Baiocchi z Itálie mají v hudební oblasti mnoho společného. Oba kromě jsou kromě hry na varhany současně i dirigenty a skladateli a jsou při tom i výbornými improvizátory na klavír i varhany. V Brně se střetnou ve výjimečném varhanním improvizačním "souboji", kde budou hrát různé druhy vlastních skladeb v různých skladebných stylech a slozích na duchovní témata a především na témata zadaná před koncertem publikem.  Pro Tomáše Ibrmajera je to současně i poslední koncert v jeho mateřském Brně před odjezdem do německého angažmá od příští sezóny. 

Nenechte si ujít tento mimořádný hudebná zážitek na Janáčkovy velké varhany v překrásném prostředí baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí na Starém Brně. Pokud by jste rádi zadali varhaníkům své hudební téma, přijďte již v 19,15 hodin, vlastní koncert začíná v 19,30 hodin. 

Vstup volný! 

 

Koncert se koná za laskavé podpory Augustiniánského opatství na Starém Brně. 

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/