Svatba Daniela Dvořáka - malý fotoreport

shadow

Veřejné budovy jako jsou chrámy by měly být přístupné všemu lidu. Na dnešní svatbě Daniela Dvořáka, ředitele Národního divadla Brno, zůstala vrata baziliky minor pro veřejnost uzavřena. Proto vám můžeme přinést jen pár fotografií zvenku.

10:20 přijíždí hlídka městské policie, asi aby se něco nepředloženého nestalo. Průnik policistů do kláštera se nezdařil :) Asi nebyli na guest listu. 

10:30 - 11:00 přicházejí hosté. Primátor Bc. Onderka, MBA, si raději zapaluje cigaretu a s nuceným úsměvem zdraví nevpuštěné zklamané novináře. Z dalších hostí jsme zaznamenali ředitele České filharmonie doktora Marečka s rodinou, Karola Mitáše, elegantní profesorku Blahovou již s výrazně méně elegantním doprovodem a další. Hostí bylo překvapivě málo. Šéfka baletu inženýrka magistra Dřímalová se zřejmě raději nedostavila. Hostesky s blaženým výrazem ve tváři odpuzují obecný lid od vchodu na nádvoří. 

10:38 spěšně přichází ženich

10:40 vychází opat Martinec a dlouze vysvětluje novinářům, proč nemohou být vpuštěni dovnitř. 

10:55 dle itineráře by měla přijet nevěsta, ale neděje se zhola nic. Caspar Richter temně preluduje na Janáčkovy varhany Buxtehudeho a Regera. 

11:00 nic

11:05 nic

11:10 con repetizione nic, varhany stále temně duní v chrámu Páně. 

11:15 nic

11:20 přijíždí zánovní BWM s nemanželským synem k pokřtení a už poněkud méně zánovní (nechce se mi říci slovo ošoupaný či ojetý) vůz Rolls Royce s nevěstou s vídeňskou poznávací značkou. Zápujčka asi vyšla levněji než nákup reprezentativního bouráku. Projíždejí branou kláštera a podívaná pro obecný lid končí. Venku zůstal jen opuštěný spráskaný pes. 

 

Foto: Tomáš Ibrmajer, Martin Turek, Veronika Hromek

 

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/