Malý fotoreport z Noci kostelů v Brně

shadow

Včera v noci zůstaly neobvykle dlouho otevřeny dveře stovek chrámů po celé republice. I naše redakce přináší malý fotoreport z vydařené, ale uplakané akce.

Počasí nám totiž vůbec nepřálo. Chladné a deštivé počasí bohužel evidentně odradilo mnoho zájemců o prohlídky kostelů a církevních prostorů. 

V žabovřeském salesiánském chrámu byl večer zájem návštěvníků značný, ale jen nárazový. Obdobná byla situace i v Husovicích na Náměstí Republiky, kde už v 21,30 proud návštěvníků zcela prořídl. Největší zájem se jako vždy soustředil do centra města, kam přišly obdobně jako loni tisíce lidí. Již na první pohled byl ovšem patrný rozdíl oproti loňskému roku, kdy bylo díky dobrému počasů a troufám si tvrdit i zajímavějším hudebním a kulturním programům všude narváno. 

Velmi slušně zaplněn byl celý večer oblíbený jezuitský kostel, kde se jako v jednom z mála uskutečnil kvalitní hudební program. S nadšením byl publikem přijat koncert APS Moravan i vokální pásmo posluchačů katedry zpěvu HF JAMU, obé za doprovodu doc. Jana Krále. S úspěchem se setkaly hudební programy i u sv. Jakuba a v katedrále sv. Petra, které byly hojně navštíveny a aplaudovány. 

 

FOTO: Tomáš Ibrmajer

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/