Letní operní festival Varna 2012

shadow

Druhou krátkou pozvánkou pokračuje naše zpravodajství o bulharských letních festivalech. Tentokrát se vydáme do Varny.

Varna (bulharsky Варна) je s přibližně 320 tisíci obyvateli po Sofii a Plovdivu třetím největší městem Bulharska. Město se rozkládá na březích Černého moře a je to největší bulharský přístav. Přezdívá se jí i „mořská metropole Bulharska“. Nalézá se tam i vrchní velení bulharského námořnictva. V letních měsících se ve Varně pořádá mnoho festivalů (např. mezinárodní hudební festival Varenské léto, Mezinárodní jazzový festival, či Týden moře. Místní muzeum mimo jiné nabízí pohled na nejstarší zlatý poklad na světě. 

Pro turisty město nabízí mnoho možností. Nacházejí se zde cenné architektonické památky z období byzantské, osmanské i křesťanské nadvlády, např. katedrála Nanebevzetí Panny Marie aj.  

 

Letní operní festival Varna 2012 od se koná od 20.6. do 17.8. 2012. Jako hosté vystoupí italské hvězdy Maria Dragoni, Antonio de Palma, Fernanda Costa, Franceska Bruni, Julio Bosketi, a hosté z Moskvy Agunda Kulajeva, August Amonov a téměř celý operní soubor opery ve Varně. Představení se konají v letním divadle v parku na centrální pláži, nedaleko je zoopark. Vstupné od 4 do 15 Eur, rodinné 10 Eur (2 dospělí, 2 děti). Vstupné není problém rezervovat v pokladně divadla telefonicky a po domluvě vyzvednout. 

Dopřejte si kvalitní kulturu i na dovolené!

Zdroje: 

http://www.operavarna.bg/index.htm 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Varna

Petr Kabát

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/