Dvacátý ročník Starobrno Ignis Brunensis ovládli Španělé

shadow

Vítězství v jubilejním ročníku ohňostrojné přehídky Ignis Brunensis v Brně pro sebe letos získala španělská skupina Pirotecnia Ricardo Caballer.

Velmi dynamický a temperamentní ohňostroj doplněný například hudbou z filmů Avatar a Transformers nenadchl pouze 170 tisíc diváků, kteří přihlíželi ze břehů brněnské přehrady, ale i odbornou porotu festivalu. Ta udělila týmu Pirotecnia Ricardo Caballer první cenu festivalu. Španělé si ale odvážejí i cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show a cenu primátora města Brna za nejlepší design na závaznou hudební dvouminutovku Bugatti step Jaroslava Ježka.

Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu získal švýcarsko-čínský tým Sugyp a Jin Yi Fireworks. Devatenáctičlenná odborná porota vybírala mezi soutěžními show Česka, Rakouska, Německa, společného ohňostroje Švýcarska s Čínou a představením Španělska.

Pro ohňostrůjce je připraveno ještě poslední ocenění, o kterém rozhodnou samotní diváci festivalu. Po skončení ohňostrojného epilogu začíná hlasování diváků a skončí 28.6. ve 24 hodin.

Městská a státní policie odvedly při všech ohňostrojích na Přehradě skvělou práci a zajistily ve spolupráci s dalšími složkami IZS bezpečnost všem návštěvníkům. DPMB si zaslouží pochvalu za skvěle zvládnuté zajištění dopravy.

Každý den, kdy se na brněnské přehradě konal ohňostroj, probíhal také hudební festival RegioJet Music Fest. Na tomto festivalu vystoupilo mnoho známých umělců, mezi kterými nechyběla například Anna K., skupina TataBojs, UDG, Nebe nebo zpěvačka Lenny. Vstup na festival byl zdarma.

Příští jednadvacátý ročník festivalu Ignis Brunensis se uskuteční od 26. května do 24. června 2018. „Tématem bude 100 let Československa a 90. výročí brněnského výstaviště," uvedl hlavní organizátor festivalu Jiří Morávek ze společnosti SNIP & CO.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz