Nabitý šestihodinový program přilákal do Pardubic rekordní počet diváků

shadow

Na pardubickém letišti se o uplynulém víkendu uskutečnil 27. ročník Aviatické pouti. Sobotní program proběhl pod nebem bez mráčků a diváci tak mohli sledovat přehlídku historické i moderní letecké tachniky v nádherném počasí.

Podle organizátorů v sobotu prošlo branami areálu na dvacet tisíc diváků, kteří mohli od jedenácté hodiny sledovat šňůru letových vystoupení. V programu se objevil i letoun, který je věrnou replikou Kašparova létajícího stroje Bleriot XI. Zajímavostí je, že ho pilotoval britský pilot Dan Griffith, který v životě létal s více než 500 letouny různých typů.

Zajímavou ukázkou bylo předvedení dopravního letounu Douglas DC-6 ve skupině s proudovým letounem AlphaJet a T-28B Trojan.

Jedinou nepříjemnou chvílí v programu byla téměř hodinová pauza způsobená požárem trávy po simolovaném útoku na letiště v podání dvou bitevníků L-159 ALCA.

Velmi povedenými body programu byla skupinová akrobatická vystoupení v podání skupin Flying Bulls a Breitling Jet team.

Kompletní fotogalerii je možné prohlédnout ZDE

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz