Světová soutěž ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis s celoměstským festivalem v Brně již za týden!

shadow

Na přelomu května a června se jako každoročně uskuteční seriál více než 50 akcí 19. ročníku zábavních festivalů Brno – město uprostřed Evropy. Hlavním tahákem festivalových programů bude určitě mezinárodní soutěž ohňostrojných představení synchronizovaných s hudbou. Přehlídka Starobrno Ignis Brunensis patří již řadu let mezi nejvýznamnější ohňostrojné soutěže v Evropě i ve světě.

Na hladině Brněnské přehrady předvedou při zahajovací show své umění česko-německý tým pod jednotící značkou Ignis Brunensis (4.6.), dále se představí ohňostrůjci ze Slovenska (8.6.) a Španělska (11.6.).

V závěru hlavní soutěže se na přehradě představí po osmileté odmlce populární portugalský tým Macedos Pirotecnia (15.6.). Portugalci zvítězili v mezinárodní soutěži v Brně v letech 2005 – 2007 třikrát v řadě a jsou tak historicky nejúspěšnějším týmem mezinárodní části brněnské ohňostrojné přehlídky. Velkolepou středoevropskou podívanou uzavře ohňostrojný epilog nad hradem Špilberkem (18.6.), který bude stejně jako některé další festivalové akce věnovaný letošnímu 700. výročí narození Karla IV. Zábavní festivaly bude provázet ještě další pozoruhodné jubileum – 100. ohňostroj v historii přehlídky Ignis Brunensis. Jubilejní show se stane španělský soutěžní ohňostroj 11. června na přehradě.

Celoměstský festival zábavy nabídne atraktivní programy nejen na přehradě a v centru Brna v hlavním termínu od 27. května do 19. června. Festivalové programy zvou na více než deset programových dětských dnů pod symbolem Dětské dny uprostřed Evropy (28.5.-11.6.). Kulturní nabídku obohatí na brněnském náměstí Svobody například open-air rockový koncert Filharmonie Brno „Rock Night“ (17.6.), rozhlasový koncert pod garancí Českého rozhlasu Brno (18.6.) a množství dalších pořadů. Přehlídka moravských vín Vínománie se letos uskuteční na náměstí Svobody (1.-8.6.). Pro oblíbenou Dopravní nostalgii jsou připraveny jízdy s cestujícími parní tramvají Caroline a jízdami dalších historických vozidel MHD, ale také parních vlaků (18.-19.6.).

Mezi sportovními akcemi zaujme 19. Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví na Panské Líše (28.5.) se slavnostním defilé a koncertem Hudby Hradní stráže a Policie ČR v pátek 27.5. v odpoledních  hodinách nebo závody velocipedistů (19.6.) s neoficiálním mistrovstvím Evropy v jízdě na vysokých kolech. Mezi dalšími tradičními akcemi se uskuteční setkání horkovzdušných balonářů Balloon Jam (2.-5.6.), gurmetský Špilberk Food Fest (3.-5.6.) nebo Den Policie s množstvím osvětových a prezentačních akcí (17.6.), festival ZUŠ Mozartovy děti a další, a další. Mimořádným zpestřením bude pro letošní rok mezinárodní festival pořadů pro digitální planetária IPS Fulldome Festival Brno na brněnské hvězdárně (pro veřejnost 18.-19.6.). Podrobné informace ke všem festivalovým akcím hledejte průběžně na www.ignisbrunensis.cz

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz