Verdiho Requiem bude opět uvedeno v Brně

shadow

Většina milovníků klasické hudby zná italského veristického skladatele Giuseppe Verdiho jako autora operní hudby. Stejně jako mnoho jiných skladatelů se však i Verdi obrátil v závěru života k hudbě duchovní. Jeho největší oratorní dílo zazní po delší době opět i v Brně.

Agentura Amneris, díky jejíž aktivitě mohli v minulých letech brněnští posluchači vyslechnout desítky skvělých kantátových projektů, přináší do Brna po delší době Requiem Giuseppe Verdiho. Toto rozměrné, téměř dvouhodinové kolosální dílo zhudebňuje kompletní latinský text pohřební mše. Skladba v sobě nezapře osobu autora operní hudby, dramatičností některých částí se blíží Verdiho vrcholným operním scénám. Dramatické vypjaté sborové scény např. posledního soudu střídají lyrické i dramatické sólové árie. Lze se jen domnívat, co vlastně vede autory ve vyšším věku ke kompozici duchovních skladeb. Je to snad poznání smrtelnosti? Touha po křídlech věčnosti? Potřeba vyrovnat se s vlastním životem? 

Verdiho Requiem zazní 12. září 2012 v kostele sv. Janů (u Minoritů) ve 20.00 hodin v hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka, sólové party zpívají Eva Dřízgová, Jitka Zerhauová, Pavel Černoch a Richard Novák, dále vystoupí členové sboru Národního divadla Brno a orchestr Czech Virtuosi.

Předprodej a rezervace vstupenek:
TIC Běhounská 17, Brno, tel: 542210863
Student Agency, Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, tel: 53900770
amneris@post.cz, zerhauova@seznam.cz, nebo na místě hodinu před začátkem

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/