V Hranicích se po jednadvacáté setkají sboroví pěvci ze střední Evropy

shadow

Před jednadvaceti lety uzrála v hlavě tehdejšího bělotínského starosty Eduarda Kavaly myšlenka uspořádat podle rakouského vzoru týdenní setkání příznivců sborového zpěvu. V letošní roce se uskuteční již XXI. ročník Bělotínského týdne zpěvu, který se přesunul do vhodnějších prostor v Hranicích na Moravě. Bude se konat od soboty 11. srpna do neděle 19. srpna.

Pod vedením pěti profesionálních sbormistrů vytvoří zúčastnění pěvci velký smíšený sbor, který po týdenním náročném nácviku bude jako obvykle prezentovat výsledky své práce na závěrečném koncertě, který se letos uskuteční ve vojenské kapli v hranických kasárnách v pátek 17. srpna v 19.00 hodin. 

Pokud jste ovšem nadšenými zpěváky, lze se Bělotínského týdne zpěvu zúčastnit i aktivním způsobem. Stačí se přihlásit do pátku na emailové adrese bělotínského obecního úřadu (belotin@belotin.cz). Kromě nácviku krásných skladeb jsou připraveny i doplňkové programy, vyhlášené jsou návštěvy místních skvělých cukráren (mé loňské skóre je +2 kg) či návštěvy místních pamětihodností. Příležitost zazpívat si ve velkém 100 členném sboru je pro většinu participantů velký zážitek. Mnozí účastníci přijíždějí do Hranic pravidelně každý rok. Kromě Čechů se pravidelně objevují hosté ze Slovenska, Německa, Anglie, Chorvatska a dalších zemí.

Vedoucí kurzu jsou profesionální dirigenti - sbormistři. V letošním roce to budou Pavel Koňárek, Jan Spisar, Tomáš Ibrmajer, Petra Rašíková, Stanislav Strouhal, Josef Surovík a Libor Sládek. 

Pro rodiny s dětmi je připraven i profesionálně vedený dětský atelier, který připravuje také náročný hudební program. Koncert dětského atelieru se uskuteční ve čtvrtek 16. 8. v hranické Besedě v 19.00 hodin. 

 

 

 

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/